Епизода #7: Третата недела во НБА е позади нас

Седмата епизода на “Без коски“ Ѓорги, Мартин и Филип ја започнуваат со разговор за најновите случувања во лигата во однос на проблемите со кои тимовите се соочуваат со пропуштањето на натпревари поради КОВИД-19.

После тоа, тие продолжуваат со дискутирање на три тима кои нив им оставија најголем впечаток изминатата недела – Голден Стејт Вориорс, Филаделфија 76ерс и Никси.

Епизодата ја завршуваат со доделување на трите награди на неделата – награда за играч, разочарување и изненадување на неделата, пред да се осврнат на плефојот во НФЛ лигата.

Слушнете го аудиото тука:

А видеото тука:

YouTube video

Содржина:
▶ Што се случува во лигата? (00:00)
▶ Враќањето на Голден Стејт (16:25)
▶ Филаделфија (27:20)
▶ Are the Knicks for real? (36:13)
▶ Награди за изминатата недела (47:10)
▶ Краток НФЛ корнер (56:56)

Претплатете се и заследете нè на овие аудио стриминг сервиси:

Spotify: https://sptfy.com/9wMy
Anchor.fm: https://anchor.fm/bez-koski

Заследете нѐ и на социјалните медиуми:

https://www.facebook.com/bezkoski
https://www.instagram.com/bezkoskipod