Епизода #5: Изминатата недела во НБА лигата

Петтата епизода на “Без коски“ Ѓорги, Мартин и Филип ја започнуваат со краток преглед на најважните вести кои ни доаѓаат од НБА лигата пред да го дадат своето мислење за изјавата дадена од Ченинг Фрај, поранешен НБА играш и шампион со Кливленд, кој изјави дека не постои екипа во лигата моментално која може да ги порази Голден Стејт со Стеф, Клеј и Кеј Ди.

После тоа, тие продолжуваат со дискутирање на три тима кои нив им оставија најголем впечаток изминатата недела – Феникс Санс, Денвер Нагетс и Хјустон Рокетс.

Епизодата ја завршуваат со доделување на трите награди на неделата – награда за играч, разочарување и изненадување на неделата.

Слушнете го аудиото тука:

А видеото тука:

YouTube video

 

Содржина:
▶ Преглед и најважните вести од изминатата недела (00:00)
▶ Дали некој моментално може да ги победи Вориорс со Стеф, Клеј и Кеј Ди? (14:10)
▶ Нешто интересно се случува во Аризона (20:07)
▶ Дали Денвер може полошо од ова? (27:30)
▶ Џон Вол е назад на терените и игра феноменално (35:24)
▶ Краток пресек во лигата (44:03)
▶ Награди за изминатата недела (46:37)

Претплатете се и заследете нè на овие аудио стриминг сервиси:

Spotify: https://sptfy.com/9wMy
Anchor.fm: https://anchor.fm/bez-koski

Заследете нѐ и на социјалните медиуми:

https://www.facebook.com/bezkoski
https://www.instagram.com/bezkoskipod