Епизода #2: Најава на Западот и драфт со Никлеман

Втора епизода на кошаркарскиот подкаст “Без коски“ со Ѓорги, Мартин и Филип. Во неа тие најпрво го поминуваат низ најновите случувања од претходната недела во НБА лигата и го дискутираат Јанис и неговиот нов договор со Бакси. Главна тема на епизодата е најавата на Западната конференција, анализирајќи ги сите 15 екипи на Истокот. Епизодата ја завршуваат со ТОП 5 ДРАФТ на најдобрите 20 играчи во НБА лигата со нивниот прв гостин – Никола (Никлеман) од “Слободни фрлања“.

Слушнете го аудиото тука:

А видеото тука:

YouTube video

Содржина:

▶ Најновите случувања во НБА (00:00)
▶ Најавата на Западната конференција – Northwest: Денвер, Минесота, Оклахома, Портланд и Јута (11:04)
▶ Најавата на Западната конференција – Pacific: Голден Стејт, Клиперс, Лејкерс, Феникс и Сакраменто (34:36)
▶ Најавата на Западната конференција – Southwest: Далас, Хјустон, Мемфис, Пеликанс и Спарс (59:34)
▶ “Без коски“ ТОП 5 ДРАФТ – Најдобри 20 играчи во НБА со Никлеман (1:29:00)

Видеото до драфтот со Никлеман тука:

YouTube video

Претплатете се и заследете нè на овие аудио стриминг сервиси:

Spotify: https://sptfy.com/9wMy
Anchor.fm: https://anchor.fm/bez-koski

Заследете нѐ и на социјалните медиуми:

https://www.facebook.com/bezkoski
https://www.instagram.com/bezkoskipod