Епизода #1: Најава на Источната конференција

Прва епизода на кошаркарскиот подкаст “Без коски“ со Ѓорги, Мартин и Филип. Во неа тие најпрво го претставуваат концептот и идејата позади самиот подкаст пред да се префрлат на разговор за најновите вести кои доаѓаат од НБА лигата. Главна тема на епизодата е најавата на Источната конференција, анализирајќи ги сите 15 екипи на Истокот. Епизодата ја завршуваат со ТОП 5 ДРАФТ на најдобрите 2020/21 NBA city jerseys.

Слушнете го аудиото тука:

А видеото тука:

YouTube video

 

Содржина:

▶ Запознавање и претставување на идејата и концептот на “Без коски“ (00:00)
▶ Најновите вести од НБА (10:24)
▶ Најавата на Источната конференција – Atlantic: Торонто, Бостон, Фили, Бруклин и Њу Јорк (26:32)
▶ Најавата на Источната конференција – Central: Милвоки, Индијана, Чикаго, Детроит, Кливленд (01:01:48)
▶ Најавата на Источната конференција – Southeast: Мајами, Орландо, Вашингтон, Шарлот, Атланта (01:21:37)
▶ “Без коски“ ТОП 5 ДРАФТ – 2020/21 NBA city jerseys (01:41:03)

Претплатете се и заследете нè на овие аудио стриминг сервиси:

Spotify: https://sptfy.com/9wMy
Anchor.fm: https://anchor.fm/bez-koski

Заследете нѐ и на социјалните медиуми:

https://www.facebook.com/bezkoski
https://www.instagram.com/bezkoskipod