“Ние сме на власт“

Десетици илјади радосни подржувачи го пречекаа Ево Моралес на аеродромот во Chimoré, од каде тој пред…

Џо Бајден ќе биде новиот претседател на САД

  Јустинијан збори проектира дека Џо Бајден – поранешниот потпретседател во администрацијата на Барак Обама и…

Нов Зеланд изгласа легализирање на евтаназија

Нов Зеланд ќе се приклучи на малиот број држави каде евтаназијата е легална откако граѓаните на…